HOME HTML ASP PHP JAVASCRIPT C# Makaleler Örnekler Kod Ekle  
 
     
  Windows7 IIS Kurulumu
Windows7 PHP Kurulumu
Robots.txt Nedir
Arama Motorları
AJAX GET POST
DMOZ'a Kayıt
JQuery Nedir
MOOTools Nedir
ASP Örnekler Samples
PHP Örnekler Samples
JavaScript Örnekler Samples

Windows7 IIS Kurulumu

Windows7 ve Windows Vista'da IIS kurulumu hemen hemen aynı işlemleri gerektirmektedir. Windows7 ile beraber IIS7 gelmiştir.

Windows7 ve Windows Vista'ya IIS7 kurulması için yapılacak olan işlemler resimli olarak bu bölümde detaylı olarak anlatılmıştır.
.... Devamı için tıklayınız....

 

Windows7 PHP Kurulumu

Bu Makalede IIS7 ile birlikte gelen PHP desteğinin nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz. PHP sayfalarının IIS üzerinden nasıl çalıştırıldığını göreceğiz.

IIS 7 üzerinde PHP kodlarının çalıştırılması için bir dizi değişiklik yapılması gerekmektedir. Bu işlemleri sırasıyla bu yazıda bulabilirsiniz.
.... Devamı için tıklayınız....

 

JQUERY Nedir?

Bu Makalede Jquery'den bahsedeceğiz.

Jquery javascript komutlarını daha kolay ve az komut yazarak kullanmayı sağlayan bir çerçeve sistemdir. Detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.
.... Devamı için tıklayınız....

 

MOOTools Nedir?

Bu Makalede MooTools'dan bahsedeceğiz.

MooTools Javascript ile kullanmak için geliştirilmiş yeni nesil bir Script kütüphanesidir. Bu sistem kullanılarak hem javascript kodları daha hızlı yazılır hemde hata yapma oranı düşer.
.... Devamı için tıklayınız....

 

Arama Motorlarında Üst Sıralarda Yer Almak İçin Önemli İpuçları

Siteniz arama motorlarında görünmüyor veya son sıralarda mı çıkıyor? Google ve diğer arama motorlarının sitenizi nasıl bulduğunu merak mı ediyorsunuz? İşte size arama motrolarının nasıl çalıştığına ve üst sıralarda yer almak için neler yapmak gerektiğine dair önemli ipuçlarını bu bölümde bulabilirsiniz.
.... Devamı için tıklayınız....

 

Robots.txt Nedir? Dosya Formatı Nasıldır?

Çoğu web geliştirici ve web tasarımcı arama motoru robotları ve robots.txt hakkında fazla bilgiye (belki de hiç) sahip değildir. Arama motoru robotları web sitelerini ziyaret eden, bir sayfayı okuduktan sonra sayfada bulduğu önce iç sonra da dış linklere ziyarette bulunan yazılımlardır.

Bir arama motoru robotu sitenizi ziyaret ettiğinde arayacağı ilk şey “robots.txt” dosyasıdır.
.... Devamı için tıklayınız....

 

AJAX Uygulamalarında GET ve POST Metotları

Bilindiği gibi GET metodu web sunucudan veri almak için kullanılırken, POST metodu web sunucuya veri gönderme ve web sunucu tarafında veritabanı güncelleme gibi işlemlerde kullanılmaya uygundur. GET metodu ile gönderilebilecek veri boyutu sınırlıdır. Bu makalede son günlerin gözde teknolojisi AJAX (Asynchronous Javascript and XML) ile bu metodlari nasıl kullanabileceğimizden bahsedeceğiz.
.... Devamı için tıklayınız....

 

DMOZ'a Kayıt Nasıl Yapılır?

Dmoz.org Google Yahoo ve MSN dahil birçok büyük Arama motorunun içeriğine itibar ettiği insanlar tarafından yönetilen bir web kategorisidir. Tüm dünyada gönüllü editörler tarafından siteler gerekli kategoriler altına girilir, site sahiplerince gönderilen linkler incelenir onaylanır veya onaylanmaz. Dmoz diğer adıyla açık dizin projesine siz de katkıda bulunmak için bilgi sahibi olduğunuz bir kategori seçip editör olmak için başvurabilirsiniz. Bu yazıda anlattıklarımıza dikkat ederseniz sitenizin Dmoz' da listelenme süresi çok kısalabilir.
.... Devamı için tıklayınız....

 
 
  email : info@kodornekleri.com